Diyetisyen Hakan Akgül Kimdir?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Mehmet Hakan Akgül, 01 Temmuz tarihinde Gaziantep’te doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra 2013 yılında Lefke Avrupa Üniversiyeti Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’ne giriş yaptı.

Buradaki 4 yıllık eğitimin ardından, onur öğrencisi ünvanı alarak  “Beslenme ve Diyetetik” bölümünden 2017 de mezun oldu. Diyetisyen unvanına sahip olmayı çocukluktan itibaren ne kadar çok arzu ettiğini bir kez daha gösterdi.

Mesleki Deneyimleri

2016 yılınad KKTC de bulunan Nazal Beslenme ve Diyet Kliniğinde başlayarak iş hayatı tecrübesine başladı. Daha Sonra Californian Cartering A.Ş de diyetisyen olarak devam etti. 2017 yılında Kolan Britich Hospital’da yine aynı şekilde diyetisyen olarak devam ederken 2020 yılında kendi kliniğini açmaya karar verdi.

Halk sağlığına oldukça önem veren Diyetisyen Mehmet Hakan Akgül her ay rutin olarak halka açık eğitim seminerleri vermekte, bilimsel gelişmeler ve yenilikleri ise katıldığı kurs ve seminerlerle yakından takip etmektedir.