Diyetisyene Gitmek İşe Yarıyor Mu?

Diyetisyene Gitmek İşe Yarıyor Mu Gitmenin Faydaları, sitemiz editörlerine en sık gelen soru zayıflamak için diyetisyene gitmek şart mı Sorusudur. Buna cevap verirken gerçekçi olmamız gerekmektedir.

Bunun için diyetisyene giderek zayıflamak tek çare değil, tabi ki de kendi başınıza da kilo verebilirsiniz.Ama bu hem çok daha zorlayıcı olacaktır. Hem de yanlış yapılan diyet listelerinin sonucu olarak sağlık sorunlarına neden olabilecektir. Bu yazımızda diyetisyene giderek zayıflayanlar ve normal diyet yapanlardan bahsedeceğiz.

Diyetisyene Gitmek İşe Yarıyor Mu Gitmenin Faydaları

Diyetisyene Gitmenin Faydaları Nelerdir

Diyetisyen hekim eşliğinde yapılan diyet kendi başınıza yaptığınız programlardan çok daha sağlıklı olacaktır. Aşağıda diyetisyene gitmenin normal diyete göre artıları yazılmıştır.

  • Diyetisyenler; Listelerini Besin değerleri ve besin gruplarını gözeterek hazırlarlar. Bu sayede vücut diyet sebebi ile halsiz düşmez. 
  • Yapılan listelerde kalori miktarı dengesi gözetilir. Fakat kendi yaptığınız listelerde bu durum sağlanamaz
  • Hekimler, kilo vermenizin önünde engel olup olmadığını araştırabilir. Hormon ve diğer rahatsızlık testleri ile diyeti takviye ederler. diyetisyenlerin istediği tahliller nedir diye sorarsanız kan ve idrar tahlilidir. Genellikle şeker, hormon dengeleri gibi noktalara bakarlar.
  • Diyetisyen eşliğinde yapılan diyetlerde vücut için elzem olan maddeler öğünlere serpiştirilir ve bu sayede sağlıklı zayıflamadan ödün verilmez.
  • Diyetisyen hekimler, mevcut sağlık durumunuzu göz önünde tutarak sizleri yönlendirir. Fakat kendiniz yaptığınızda ne olduğu belli olmayan diyetleri uygularsınız. 
  • Metabolizma hızı ve sindirim sistemi gibi birçok komplike mekanizma diyet listesi ile harekete geçirilebilir.
  • Hızlı ve sağlıksız kilo verme yerine yeteri kadar ve kalıcı kilo verme amaçlanır.
  • Hangi bölgede fazla kilo olduğuna göre özel spor ve egzersiz tavsiyeleri verirler

Diyetisyene gitmek için yapılması gerekenler bellidir. Bir randevu alıp saatinde orada olmak, Bazı devlet hastaneleri ücretsiz olarak bu hizmeti vermeye başlamışlar. Araştırması ise size kalmış,  ama makul ücretlerle özel tıp merkezlerinde muayene olunabilir. Bu konuda aşağıda fiyatları ve özellikleri belirtilmiştir. Diyetisyene gitmenin faydalarını yaşayarak öğrenmenizi isteriz.

Leave A Reply